Dostarczamy bukiety na terenie Warszawy i bliskich okolicach . Więcej szczegółów +48 880 491 855
O nas

MÁK 1904 to biznes rodzinny prowadzony przez mamę i córkę. Kwiaty na zamówienie, bukiety i kompozycje, instalacje, stała obsługa miejsc, dla których tworzymy oryginalne kompozycje, odpowiadające na kontekst przestrzeni, do której są przeznaczone. Jedna z nas ma wykształcenie artystyczne, zaś druga ogrodnicze, więc z łatwością odnajdujemy się w zleceniach z pogranicza florystyki i scenografii – znajomość symboliki i rzeźbiarska wyobraźnia są punktem wyjścia do pracy podczas sesji zdjęciowych, budowania instalacji kwiatowych w witrynach, współpracy z galeriami.

Dbanie o rośliny, które odwdzięczają się czystym pięknem to pasja całej naszej rodziny – początki przedsiębiorstwa kwiatowego sięgają u nas przełomu XIX i XX wieku. Secesyjna Warszawa dała scenerię dla rozwoju firmy, a pierwsza reklama prasowa ukazała się w 1904 r. W języku węgierskim wyraz "mák" oznacza tę samą delikatną roślinę co po polsku. To właśnie ten kwiat – zarazem wrażliwy i nawykły do zwykłego polnego otoczenia, dyskretny i jaskrawy, pełen symboliki i w najprostszy sposób piękny – znalazł swoje miejsce w naszej nazwie, a akcent zabarwił ją abstrakcją i przeobraził w akronim. Nawiązanie do Węgier nie jest zresztą przypadkowe – nasza babcia, będąca współwłaścicielką wielopokoleniowych, rodzinnych hodowli kwiatów i warszawskich kwiaciarni, miała węgierskie korzenie.

 


Rewitalizując tradycję pracy z kwiatami szukaliśmy ujścia dla naszego zaangażowania, płynącego z doświadczenia, z intuicji i z obserwowania świata, który tak zmienił się od 1900 roku. 

Harmonijna kompozycja to nie tylko dekoracja. Kwiaty, przy całej swojej ulotności, mają siłę przeobrażania przestrzeni, kształtowania ekspresji, budowania tożsamości marki, budzenia skojarzeń z tym co lokalne i z tym co uniwersalne. Takie podejście sprawdza się zarówno w miejscach publicznych jak i przy okazji intymnych uroczystości.

Nie uważamy, że kwiaty są synonimem luksusu czy celebracji statusu. Są wymagające i mają swoje tajemnice. Potrafią poddać się opiece, będąc zarazem tak samo dzikie i niewzruszone jak cała natura. Są niezawodne w swoim cyklu budzenia się do życia i powracania we właściwym sobie sezonie. Wierzymy w organiczną przyjemność płynącą z kontaktu ze światem roślin i szukamy spełnienia w drobiazgach – w spontanicznym zakupie małego wianka, w niejednoznacznych nawiązaniach do malarstwa flamandzkiego, w eksperymentach z formą. Każdy gest wizualny wymaga empatii i znajomości symboliki, dlatego kwiaty są tak wyjątkowym rekwizytem, zarówno w miejscach publicznych, jak i przy okazji intymnych uroczystości. Efemeryczność roślin nie przeszkadza nam w poszukiwaniu trwałych relacji, opartych na zrozumieniu cech przestrzeni, które zaopatrujemy w bukiety. Kwiaty mają swój własny rytm i język, który chcielibyśmy Państwu jak najwierniej przekazać.

Aleksandra Rusak

Małgorzata Stachowicz - Rusak

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl